Rodinný penzion Písařova Vesce

Turistika

Zdejší pobyt je ideální pro milovníky cykloturistiky. Ve zdejším okolí je velké množství cyklistických tras, které vedou většinou nedotčenou přírodou bývalého hraničního pásma. Lze zajet (asi po 15 km) i do Německa, kde tyto trasy na sebe navazují. Uplatní se zde horská, ale i trekinková kola, protože trasy v lesích jsou často tvořeny asfaltkami pro rychlý přesun bývalé pohraniční stráže. Možnost zapůjčení až 2 ks kol.


Stejně tak je okolí vhodné pro pěší turisty a sběrače hub a lesních plodů, na které jsou zdejší lesy opravdu bohaté. V případě zájmu je možno zapůjčit síta i sušičku hub.


Co se týče výletů, je možno navštívit Tachov, kde je mnoho dalších sportovních aktivit. Dále je v Tachově nově otevřen zámek s prohlídkovými okruhy, hezké historické centrum s hradbami, museum Českého lesa a druhá největší jízdárna v Evropě.

Rovněž lze zavítat do blízkých Mariánských, Františkových a Konstantinových Lázní, na zámek v Kynžvartu, do kláštera v Kladrubech, historického města Stříbra s museem dolování a mnoho jiných zdejších zajímavostí.

V nedalekém německém městě Neualbenreuth se nacházejí vynikající termání lázně Sibillenbad, a ve městě Bärnau je k zhlédnutí historický park.

Mnoho dalších tipů na výlety Vám rádi sdělíme po Vašem příjezdu.